Cellulit – kremy, ćwiczenia, lipoliza ultradźwiękowa

6 listopada 2014

Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się wiele kobiet. Występuje u pań w różnym wieku i o rozmaitej budowie ciała. Nie trzeba jednak z nim żyć – w jego redukcji pomagają zarówno ćwiczenia, jak i kremy oraz stosowne zabiegi kosmetyczne.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit, czyli popularnie „skórka pomarańczowa” to zmora wielu kobiet. Wbrew pozorom, problem ten dotyczy pań o różnej budowie ciała i w odmiennym wieku, dlatego trudno znaleźć jedną, konkretną metodę na uniknięcie jego występowania. Wiadomo jednak, w jaki sposób można skutecznie go usunąć. Część rozwiązań można zastosować we własnym domu, ale zabiegi kosmetyczne z pewnością powinny być wykonywane przez osobę specjalizującą się w tej dziedzinie. Trzeba przy tym pamiętać, że pozbycie się „skórki pomarańczowej” to nie tylko kwestia atrakcyjniejszego wyglądu. Warto zrobić to dla własnego zdrowia, bo długotrwały cellulit może przyczyniać się do zaburzeń krążenia.

Żeby pozbyć się cellulitu, należy – przede wszystkim – prowadzić zdrowszy tryb życia. Zdecydowanie warto zacząć racjonalnie się odżywiać i podejmować aktywność fizyczną. Chociaż sprawdzi się tak naprawdę każdy sport, to jednak najlepiej jest wybrać konkretne ćwiczenia zalecane przy walce z cellulitem. Niezwykle przydatne jest też stosowanie odpowiednich kremów antycellulitowych. Ich zadaniem jest przenikanie w głąb skóry i sprzyjanie rozbijaniu złogów tłuszczowych. Przy okazji więc wyszczuplają, a także ujędrniają skórę dodając jej gładkości i elastyczności. Eksperci zalecają, by przed użyciem preparatów wykonać masaż w miejscu, w którym występuje cellulit. Optymalizuje on wchłanianie środków kosmetycznych, ale też sprzyja rozkładowi tłuszczu i redukowaniu nieestetycznych zmian skórnych.

Jeśli jednak „skórka pomarańczowa” będzie się nadal utrzymywała lub regularnie nawracała, wtedy warto podjąć także bardziej zaawansowane działania. Jedną z najlepszych metod likwidacji cellulitu stosowaną przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej jest lipoliza ultradźwiękowa. Polega ona na generowaniu ultradźwięków przenikających przez skórę i niszczących komórki tłuszczowe. Po rozbiciu zaczynają się one zmniejszać i powoli zanikają. Skuteczna jest także mezoterapia mikroigłowa, która pozwala stymulować naskórek prowadząc do redukcji komórek odpowiedzialnych za cellulit.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne