Pedicure leczniczy

18 czerwca 2013
Pedicure leczniczy

fot. Kara Newhouse

Piękne, zdrowe i zadbane stopy, zwłaszcza latem to istotna część pielęgnacji całego ciała. By prezentować się odpowiednio na plaży lub basenie nie można zapomnieć o specjalnych zabiegach, które sprawią że skóra stóp będzie gładka, a paznokcie pokryte modnym lakierem. Nic więc dziwnego, że w okresie wakacyjnym pedicure leczniczy należy do najbardziej popularnych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Pedicure w tradycyjnej formie to przede wszystkim regulacja długość paznokci, ich malowanie oraz delikatny peeling stóp. Bardziej rozbudowaną opcją jest pedicure leczniczy, gdzie z wielką dokładnością przywracana jest najwyższa kondycja stóp. Na początek dlatego kosmetolog poddaje analizie stan stóp i dobiera do tego odpowiednie środki i zabiegi. Maska, leczniczy masaż i specjalne preparaty kosmetyczne mają sprawić, że stopy staną się idealnie piękne.

Cały zabieg przebiega etapami. Rozpoczyna się od bardzo dokładnej dezynfekcji całej skóry stóp. Następnie skrócone zostają paznokcie. Oczyszczone zostają skórki wokół paznokci, gdzie bardzo często pojawiają się stany zapalne. Kolejna część zabiegu to usunięcie zrogowaciałego naskórka, brzydkich odcisków i zgrubień. W tym celu stosuje się specjalistyczne preparaty, by zabieg przebiegał w sposób bezbolesny. Pedicure leczniczy to zabieg w pełni bezpieczny. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do jego wykonywania. Podczas pedicure ekspert z dziedziny pedologii doradza, w jaki sposób dbać o stopy, by o każdej porze roku wyglądały doskonale. Odpowiednia profilaktyka oraz pielęgnacja pozowali uniknąć niepotrzebnych chorób, które są trudne do wyleczenia. A zmiany skórne, które mogą w ich wyniku wystąpić, często są nieodwracalne.

Pedicure leczniczy zalecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z kłopotami pękającej skóry na piętach oraz przerostu paznokci. Kosmetyczka zajmie się tymi nieestetycznymi problemami. Modnie pomalowane paznokcie u stóp mogą stać się idealnym dodatkiem do całego stroju. Zabieg zajmuje około 30 minut w zależności od konieczności zastosowania większej ilości preparatów. Koszt pedicure leczniczego waha się w granicach 40-60 zł.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure