Zabiegi z kwasem glikolowym

5 marca 2019

Wśród zabiegów kosmetycznych w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kuracje z wykorzystaniem kwasu glikolowego. Ten kwas owocowy posiada silne właściwości regeneracyjne, dlatego sprawdzą się zarówno w walce z oznakami starzenia skóry, jak i z trądzikiem.

Kwas glikolowy jest bezbarwny i bezwonny. Uzyskuje się go min. z trzciny cukrowej, ananasa oraz buraka cukrowego. Drobniutkie cząsteczki tego kwasu wynikają w głąb naskórka hamując rozwój trądziku oraz nieestetycznych zaskórników. Ponadto kwas glikolowy pobudza produkcję cennego kolagenu i elastyny, co pozwala zmniejszyć zmarszczki i widoczne blizny. Kilka zabiegów z kwasem zmniejszą przebarwienia i wygładzą ją. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się różne rodzaje zabiegów, dobierając odpowiednie stężenie kwasu glikolowego:

  • zabieg z kwasem do 15 proc. zapewnia nawilżenie i dogłębne złuszczenie naskórka,
  • zabieg z kwasem do 35 proc. powoduje wygładzenie skóry i zmniejsza liczbę zaskórników,
  • zabieg z kwasem do 70 proc. silnie regeneruje skórę i likwiduje przebarwienia.

Nowosci kosmetyczne

Warto jednak nadmienić, że oczekiwane efekty nie pojawią się razu. Tylko seria zabiegów w okresie około sześciu miesięcy pozwoli na pełną odnowę skóry i poprawę jej kondycji. Pojedynczy zabieg kosztuje około 100 zł, więc na pełną kurację należy wydać nawet 1000 złotych. Nim zdecydujemy się na terapię kwasową należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania do zabiegu. Kwasu glikolowego nie mogą stosować osoby, które mają alergie skórne, opryszczkę oraz skłonność do bliznowców. Wszelkie uszkodzenia skóry oraz choroby autoimmunologiczne także wykluczają z zabiegu. Ponadto osoby po niedawnych operacjach, korzystające z krioterapii oraz kobiety w ciąży lub karmiące muszą się wstrzymać od tego typu pielęgnacji skóry.

Zabiegi z użyciem kwasów są bezpieczne, ale należy się do nich dobrze przygotować. Przed samym zabiegiem zakazana jest depilacja, dermabrazja oraz opalanie. Preparat z kwasem glikolowym aplikowany jest na dokładnie oczyszczoną skórę, pokrytą wazeliną. Po kilku minutach następuje neutralizacja kwasu i na całą twarz nakłada się odżywczą maseczkę. Na koniec wklepuje się delikatny krem. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, dlatego należy zrezygnować z kosmetyków do makijażu. Natomiast przez minimum miesiąc trzeba unikać kontaktu z promieniami słonecznymi oraz nakładać preparat z wyższym filtrem, by nie doszło do poparzeń i przebarwień.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna