Zabiegi odmładzające dłonie

23 lipca 2013

Zabiegi odmładzające dłoniePiękne dłonie to dowód na to, że o siebie dbamy. Skóra narażona jest codziennie na działanie różnych czynników, przez co staje się szorstka i szara. Regularne stosowanie kremów do rąk to często za mało, by zauważyć odpowiednie efekty. Warto wówczas zastosować odpowiednią kurację, dzięki której odżywimy zarówno skórę jak i paznokcie. Zabiegi, jakie oferują salony kosmetyczny szybko zregenerują zniszczony naskórek, dlatego warto je stosować cyklicznie.

Jednym z takich zabiegów jest skleroterapia, która pozwala zlikwidować obrzęk oraz zniwelować brzydkie, sine linie na rękach. Kosmetyczka wstrzykuje lek, dzięki któremu nieestetyczne naczynko znika po kilku miesiącach. Po zabiegu trzeba nosić bandaż elastyczny. Koszt zabiegu to około 500 zł. Za podobną cenę można wykonać również mezoterapię, której zadaniem jest wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry. W tym wypadku wstrzykiwane są witaminy, krzemionki oraz kwas hialuronowy, odpowiednio dobrane do stanu dłoni pacjenta. Efekty widoczne są po miesiącu, jednak pełen efekt regeneracji dają trzy zabiegi.

Szpecące bruzdy na dłoniach to problem wielu osób. Radą na tę dolegliwość jest roll-cit, stosunkowo drogi zabieg, ale dający trwałe efekty. Kosztują około 2 tys. zł i polega na zastosowaniu specjalnej maszyny, wyposażonej w igiełki, które wbijają się w skórę, pobudzając jej regenerację. Pierwsze rezultaty widoczne są po 4 miesiącach, na pełny efekt trzeba czekać rok. Silne odmłodzenie skóry rok możliwe jest również za pomocą lasera. Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla starszych kobiet, których skóra straciła elastyczność i ma wiele przebarwień. Fotoodmładzanie polega na emisji promieni bezpośrednio na skórę. Równomierny koloryt uzyskuje się po dwóch tygodniach. Jeden zabieg kosztuje około 700 zł.

Jednak najbardziej popularnym zabiegiem i zdecydowanie najtańszym jest peeling. W skórę wmasowana zostaje ziarnista mieszanka różnych odżywczych substancji, co powala na złuszczenie martwego naskórka, pobudzenie krążenia oraz nawilżenie zmęczonej skóry. Na oczyszczone dłonie nakłada się odżywczy preparat, dzięki czemu jego działanie jest bardzie intensywne. Efekt w postaci znacznie gładszej skóry widoczny jest od razu. Peeling kosztuje od 100 do kilkuset złotych.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure