Styling – operacja na włosach

24 września 2013

StylingPiękne i błyszczące włosy to niebywały atrybut kobiety. Z zazdrością spoglądamy na okładki czasopism, na których gwiazdy i modelki prezentują doskonałe i lśniące włosy. Za ich wygląd opowiadają specjaliści, bo właściwa pielęgnacja to klucz do sukcesu. Jednak częste poddawanie włosów działaniom lokówki czy suszarki oraz obciążanie ich różnymi kosmetykami do stylizacji powoduje, że włosy stają się słabsze i matowe. Co zatem zrobić, gdy marzy się nam lekko kręcona, romantyczna fryzura? Rozwiązaniem są profesjonalne usługi fryzjerskie. Ostatnim krzykiem mody jest styling, który gwarantuje zwiewną fryzurę na kilka tygodni.

 

Twoje włosy są naturalnie proste i mimo usilnych prób nie chcą się kręcić, a powstałe z trudem loki opadają już po godzinie? Wówczas konieczna jest ingerencja w strukturę włosa. To sprawi, że po umyciu włosy samoistne zaczną się falować, a właściwe ich ułożenie, zapewni piękną fryzurę w kilka chwil. Stylingiem nazywa się zabieg, który przede wszystkim ma na celu lekkie podniesienie włosów u nasady. Jednakże lekkiemu przekształceniu ulegają włosy na całej swojej długości. Znakiem rozpoznawczym tego zabiegu jest delikatne falowanie się włosów, gdy pozwolimy im wyschnąć bez używania suszarki. Styling to również sposób na zmianę wizerunku. Włosy odzyskują energię, a potraktowane gorącym powietrzem tworzą lekkie lub mocniejsze skręty. Zabieg ten fryzjerzy polecają kobietom, które od zawsze noszą gładkie uczesanie, a chcą zmienić swoją fryzurę.

Objętość zyskasz, używając specjalnych środków. Dzięki piance znaczenie łatwiej będzie można wymodelować fryzurę. Styling porównuje się do trwałej ondulacji. Jest to jednak znacznie łagodniejszy zabieg. Efekt utrzymuje się bowiem maksymalnie trzy miesiące. Wszystko zależne jest od jakości włosa i podatności na skręty. Niekiedy już po kilku tygodniach włosy ponownie są proste. Wpływ na to ma również częstotliwość mycia. Zaletą stylingu jest także świeżość fryzury. Włosy nie przetłuszczają się. Zabieg zaleca się kobietom o średnio długich włosach. Bo im cięższe włosy, tym słabszych efekt. Przeciwwskazaniem są też mocno zniszczone kosmyki.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy