Po pięćdziesiątce: medycyna estetyczna, zabiegi, lifting

18 listopada 2015

Medycyna estetyczna po 50. to nie chirurgia plastyczna, ale walka o piękny wygląd przy użyciu jak najbardziej naturalnych środków i jak najmniej inwazyjnych.

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby jak najdłużej zatrzymać młodość. Czy możemy to zrobić?

Salony kosmetyczne zapraszają na zabiegi wykonywane nowoczesnym sprzętem i certyfikowanymi preparatami poprawiającymi wygląd. Skórze pięćdziesięciolatki trzeba poświęcić znacznie więcej uwagi, aby mogła cieszyć się piękną i jędrną cerą jeszcze przez wiele lat.

Zabiegi odmładzające

fot. bigstockphoto.com

Najczęściej polecane zabiegi dla pań w tym wieku to:

BOTOKS – czyli toksyna botulinowa stosowana do wypełnienia głębokich zmarszczek twarzy: czoła, kurze łapki, wokół nosa, powiek dolnych, wokół ust, szyi i dekoltu. Dzięki zabiegowi usuwania zmarszczek twarz jest wyraźnie rozpogodzona i zrelaksowana.

KWAS HIALURONOWY – dzięki zastosowaniu tego kwasu otrzymuje się efekt odmłodzenia, liftingu twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem RF INFINI – polegające na poddawaniu wybranego fragmentu skóry działaniu fal radiowych emitowanych w głąb skóry na różnej głębokości. Już po jednym takim zabiegu skóra wyraźnie potrafi się obkurczyć.

Nici PDO liftingujące, to kolejny zabieg z wykorzystaniem włókien syntetycznych, które dzięki haczykom mocowanym na całej długości nici przyczepiają się do tkanki podskórnej poprawiając jej napięcie. Te wchłaniane nici stosowane w medycynie estetycznej pozwalają uzyskać lifting skóry bez skalpela. Tym sposobem można poprawiać zarówno wygląd skóry twarzy, jak i fałd i zmarszczek na szyi, dekolcie, wyeliminować zwiotczenia piersi, rozstępy na brzuchu, pośladkach, ramionach oraz ograniczyć łysienie.

TERMOLIFTING ZAFFIRO – to forma bezbolesnego liftingu, która zwiększa zawartość kolagenu w skórze. Polega na wytwarzaniu promieniowania podczerwonego IR, które podgrzewa włókna kolagenowe. W rezultacie obkurczają się one i powracają do pierwotnej długości, a skóra staje się elastyczna i napięta. Mniej widoczne są również zmarszczki, które ulegają wygładzeniu.

Nowoczesny sprzęt oraz medycyna estetyczna dają duże możliwości. Ważne jest właściwe dobranie zabiegu do indywidualnych potrzeb oraz fachowa porada i profesjonalne podejście.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne