Odmładzanie poprzez przeszczepy tłuszczu i komórek macierzystych

23 listopada 2015

Przeszczepy własnego tłuszczu w połączeniu z komórkami macierzystymi to skuteczna i bezpieczna metoda modelowania ciała i twarzy. Zabieg ten poprawia i odbudowuje kształt ciała w najbardziej naturalny sposób.

Zabieg przeszczepu tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej przy miejscowym znieczuleniu z miejsca gdzie jest jej nadmiar: brzuch, pośladki, okolice lędźwi. Po odessaniu tłuszczu przy użyciu systemu Pure Graft komórki tłuszczowe zostają przefiltrowane z krwi, wolnych lipidów, płynu znieczulającego i innych zanieczyszczeń. Za pomocą jednej z membran zanieczyszczenia są skierowane do worka drenażowego. Oczyszczona tkanka jest pobierana z systemu Puregraft i przygotowana do ponownego wstrzyknięcia. W zależności od lokalizacji i ilości tkanki niektórzy pacjenci wybierają sam przeszczep tłuszczu, a inni wykorzystują łączenie swojego tłuszczu np. z implantem, osoczem itp. co pozwala uzyskać bardziej naturalny wygląd.

Zabiegi odmładzające

fot. bigstockphoto.com

Zabiegi z wykorzystaniem komórek tłuszczowych i macierzystych stosuje się w celu odbudowy ubytków pourazowych lub pooperacyjnycvh, modelowanie kształtu linii ciała, poprawy owalu twarzy, powiększenia ust, wypełnienia blizn, uniesienia i odbudowania policzków, wyrównania asymetrii twarzy, wypełnienia głębokich zmarszczek i bruzd, zniwelowania zapadnięć pod oczami. Przy okazji liposukcji można delikatnie modelować brzuch.

Dzięki systemowi Pure Graft nie pojawia się obrzęk twarzy, jest niskie ryzyko powikłań, brak reakcji odrzucenia przeszczepu. Dobrze przeszczepiony i przyjęty tłuszcz utrzymuje się przez kilka lat. Z tego względu, że efekt końcowy jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego, z zabiegów przeszczepu tłuszczu i komórek macierzystych chętnie korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wraz z wiekiem tracimy cienką warstwę tych komórek, co sprawia, że skóra opada, jest wiotka, wyglądamy na pozbawionych energii i zmęczonych. Zabieg pozwala uzyskać pożądany efekt estetyczny.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy