Nowości w medycynie estetycznej

9 listopada 2015

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. Nowości i hity w medycynie estetycznej. O czym mówiło się w tym roku?

Takie zabiegi jak efekt botoksu bez zastosowania botoksu, osocze bogatopłytkowe nowej generacji i inteligentne lasery frakcyjne. To już nie przyszłość medycyny estetycznej, a teraźniejszość. Na XV Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (przeciwstarzeniowa terapia), który odbył się niedawno w Warszawie mówiono o innowacjach.

W ostatnim czasie wśród nowości wymieniano przeszczepy z własnego tłuszczu czy wampirzy lift (zabieg z osoczem bogatopłytkowym) i mimo iż takie zabiegi stosowano już w XIX w., to są one uznawane za nowatorskie i dużo się mówi na ich temat. Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, twórca Centrum Medycyny Estetycznej Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu na kongresie mówił o takich właśnie zabiegach.

Medycyna estetyczna

A jaka jest przyszłość medycyny estetycznej?

Uczestnicy kongresu byli zgodni, że stosowanie metod łączonych, które działają kompleksowo, do tego dają szybkie, oczekiwane efekty jest przyszłością medycyny estetycznej. Mają jeszcze tę zaletę, że nie wymagają specjalnych przygotowań i długiego okresu rekonwalescencji. Jako przykład takiego rozwiązania podawana jest terapia łączona inteligentnymi, delikatniejszymi laserami frakcyjnymi. Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu mówiła: „Stosowane naprzemiennie (co 5-6 tygodni) zabiegi delikatnym laserem ablacyjnym erbowo-jagowym i nieablacyjnym laserem erbowo-szklanym dają efekt silnego odmłodzenia, bez konieczności przerwy w codziennej aktywności”.

Kolejną nowością, o której mówiono, jest regeneracja skóry metodą triniti. To program składający się z trzech procedur: wyrównania kolorytu skóry, zwiększenia napięcia, redukcji zmarszczek, porów i blizn. Metoda wykorzystuje przełomową technologię, która łączy różne rodzaje energii. Efekt jest natychmiastowy zaraz po zabiegu i długotrwały. Również wykorzystanie osocza bogatopłytkowego zostało udoskonalone. Zabiegi są bezpieczne, o czym podkreślano na kongresie.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości