Modne brwi

3 lipca 2018

Stylizacja brwi to dziś nieodłączny elementem codziennego makijażu kobiet. Brwi powinny być ładnie podkreślone, wypielęgnowane, gdyż stanowią ważny element kobiecej twarzy. Nadają jej charakteru, podkreślają twarz, czynią ją bardziej wyrazistą.

O brwi trzeba dbać tak samo, jak o włosy na głowie. Należy je regulować i dostosować odpowiedni kolor. Najlepiej udać się do profesjonalnego salonu, gdzie regulacja brwi zajmie chwilę i będzie kosztowała kilkanaście złotych, a będziemy mieli pewność, że kosmetyczka dobierze odpowiedni ich kształt i kolor.

Jeśli chcesz upiększyć brwi w samodzielnie w domu, trzeba postawić na odpowiednie akcesoria. Podstawowym narzędziem do stworzenia stylizacji brwi będzie specjalna kredka. Umożliwia ona przedłużenie łuku oraz jego efektowne wykończenie, jeśli okazuje się za krótki. Dzięki niej wszelkie prześwity i nierówności zostaną skutecznie zatuszowane. Dla uzyskania doskonałego efektu po nałożeniu kredki najlepiej włoski wyczesać, kierując się od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku.

Morganka/bigstockphoto.com

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, jakie można zastosować. Poza kredkami dostępne są pomady, cienie i ostatnio bardzo modne specjalne szablony z cieniem, które wystarczy docisnąć do brwi i kontur oraz wypełnienie robi się samo. Kosmetyki te dostępne są w różnych odcieniach, doskonale dopasowanych do różnych karnacji.

Do samodzielnej regulacji brwi można używać pęsety lub plastrów z woskiem. Można skorzystać także z szablonów, dzięki którym uda się wykonać doskonały łuk lub zaokrąglenie, a dodatkowo ich długość i grubość.

W ostatnim czasie bardzo modny stał się permanentny makijaż brwi. Najmodniejsze są brwi mocno zaznaczone, ciemne i o wyostrzonym konturze. Nie każdemu one jednak pasują, warto, więc zastanowić się nad tym, jak będziemy w nich wyglądać. Wiele osób zdecydowanie lepiej wygląda z brwiami, które są naturalne.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Porady kosmetyczne