Mity o odmładzaniu skóry

15 stycznia 2016

Skórę można odmłodzić, jednak niektórzy zbyt mocno wierzą w siłę kosmetyków i zabiegów kosmetycznych. Czują się przez to zawiedzeni ich efektami. Co zatem trzeba wiedzieć, by nie dać się nabrać na reklamy i przekłamane porady?

Odmładzanie skóry

fot. bigstockphoto.com

Porady dotyczące odmłodzenia skóry i poprawy jej kondycji można znaleźć w prasie, telewizji, w internecie. Wymieniają się nimi przyjaciółki oraz kosmetyczki i ich klientki. Niestety, nie wszystkie rady są przydatne. Część wskazówek można włożyć między bajki. Oto mity o odmładzaniu skóry, które powinna znać każda kobieta!

  1. Wiele osób jest przekonanych, że regularne nawilżanie skóry wystarczy, by utrzymać ją w dobrej kondycji i opóźnić pojawienie się zmarszczek. Choć po zastosowaniu kremu nawilżającego cera rzeczywiście wydaje się gładsza i młodsza, to jednak takie specyfiki nie są w stanie spowolnić procesów starzenia się skóry. Chcąc skutecznie zapobiegać pojawieniu się zmarszczek, należy stosować krem przeciwzmarszczkowy zawierający filtry ochronne, które minimalizują ilość i siłę promieni słonecznych docierających do twarzy. Przy intensywnym słońcu kremu powinno się używać nawet co kilka godzin.
  2. Żeby dobrze chronić się przed szkodliwym i postarzającym działaniem promieni UV, nie wystarczy makijaż. Część pań uważa, że to make-up będzie je chronił przed słońcem, jednak nawet fluidy i podkłady z filtrami nie dadzą tak dobrej ochrony, jak krem z wysokim SPF, który należy nanieść na twarz przed wykonaniem makijażu. Dzięki temu nawet, jeśli zmyje się makijaż, cera nadal będzie zabezpieczona przed słońcem.
  3. Wbrew pozorom, nie należy też przesadzać z warstwą makijażu. Według obiegowej opinii, make-up może odmłodzić, ponieważ zakrywa ślady starzenia się skóry. Choć czasem rzeczywiście tak bywa, to jednak istnieje wiele przypadków, w których nadmiar makijażu jedynie postarza. Żeby wykonać go poprawnie i uzyskać oczekiwany efekt odmłodzenia, najlepiej jest udać się do wykwalifikowanej makijażystki. Można też zdecydować się na kurs wizażu, który pomoże zrozumieć, kiedy make-up uatrakcyjnia, a kiedy odbiera urodę.
  4. Eksperci obalają też mit dotyczący ceny najlepszych kosmetyków. Zapewniają, że nie istnieje zależność między jakością a kosztem, jaki ponosimy nabywając kremy odmładzające. Na rynku pojawiają się bardzo skuteczne preparaty w przystępnych cenach i ich kosztowne zamienniki o bardzo podobnym składzie i proporcjach, lecz sygnowane inną marką. Wybór kosmetyków powinien być zgodny z opinią dermatologa lub kosmetologa, a nie z siłą reklamy.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości