Mikrodermabrazja

23 lutego 2011

MikrodermabrazjaMikrodermabrazja to kolejny zabieg kosmetyczny, który dla wielu osób z problemami skórnymi jest ostatnią deską ratunku, by poprawić ich wygląd. Zabieg polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka (rodzaj peelingu mechanicznego) początkowo był stosowany jako forma leczenia dermatologicznego, a obecnie mikrodermabrazja proponowana jest w gabinetach kosmetycznych, jako jeden z zabiegów upiększających.

Mikrodermabrazja wskazana jest osobom z trądzikiem, który nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu. Zabieg  potrafi także zlikwidować wszelkiego rodzaju blizny i pozostałości po trądziku i ospie, likwiduje i łagodzi przebarwienia, piegi i rozstępy. Mikrodermabrazja jest też dobrym sposobem na likwidowanie zmarszczek i ujędrnia skórę.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • tlenową,
  • diamentową,
  • korundową (z użyciem tlenku glinu).

Te dwie ostatnie są do siebie bardzo podobne, a różnią się tylko materiałem używanym do ścierania naskórka. Diamentową metodę stosuje się głównie dla osób o wrażliwej skórze, skłonnej do alergii. Celem obu zabiegów jest starcie warstw starego naskórka, co ma pobudzić produkcję elastyny i kolagenu. Mikrodermabrazja tlenowa to zabieg, który przy pomocy soli fizjologicznej i właśnie tlenu złuszcza obumarły naskórek i czyści zatkane pory, wypryski i inne stany zapalne skóry.

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegom poprawiających stan cery trzeba skonsultować je z lekarzem dermatologiem, o ile on sam nam tego nie zaproponuje. W zależności od problemu skórnego zostanie nam dobrana odpowiednia metoda leczenia, bo każda leczy inne schorzenie. Diamentowa nadaje się do leczenia trądziku, blizn, cellulitu, rozstępów, rozszerzonych porów i zmian posłonecznych. Nie wolno jej wykonywać, gdy mamy trądzik różowaty, zapalenie skóry, płytko unaczynioną skórę lub nowotwory skóry. Aby poprawić stan skóry mikrodermabrazą diamentową trzeba wykonać od 6 do 10 w odstępach od 1 do 4 tygodni. Jeden zabieg kosztuje od 150 zł, a za pakiet, który zawiera całe leczenie trzeba zapłacić min. 1200 zł.

Mikrodermabrazja korundowa jest silniejsza od diamentowej i leczy podobne schorzenia, nadaje się głównie do likwidowania zaskórniaków i zamyka poszerzone pory, likwiduje zagłębienia po trądziku i ospie. W związku z tym, że jest bardziej efektywna potrzeba mniej zabiegów przeprowadzanych tą metodą. Ceny są zbliżone do złuszczania diamentowego jednak korundowa jest troszkę droższa. Zabiegi trwają około 60 min. Mikrodermabrazja tlenowa polecana jest głównie dla poprawienia napięcia skóry, nawilżenia i odżywienia jej, a także do likwidacji niewielkiego trądziku. Proponowana jest osobom po 40 roku życia. Zabiegi wykonuje się w sesji przez tydzień, a dla podtrzymania efektu trzeba je ponawiać, co 3 miesiące. Cena zabiegów na twarzy zaczyna się od 100 zł., a jedna sesja trwa do 30 min.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne