Moda na matowe paznokcie

8 kwietnia 2014

Moda na matowe paznokcie

Zadaniem nowoczesnego manicure jest zachwycanie innych. Zwykłe pomalowanie paznokci i ich ozdobione to już za mało. Jeszcze kilka miesięcy temu hitem były pękające lakiery do paznokci. Następnie były marmurkowe. Jednak moda zmienia się w mgnieniu oka, trzeba zatem być na bieżąco i poszukiwać nowych sposobów na zaskoczenie otoczenia najnowszym trendem. W zbliżającym się sezonie królować będą matowe paznokcie. A na wieczorne wyjścia obowiązkowy będzie zestaw – matowa płytka z błyszczącą końcówką. Co ważne, taki manicure można wykonać zarówno w domu, jak i w najlepszym salonie piękności. Istotna jest okazja, na jaką matowy manicure jest przygotowywany.

Efekt wprost z salonu

Profesjonalny matowy manicure najlepiej wykonać u kosmetyczki. W gabinecie do wyboru jest szeroka gama kolorów lakierów, które po nałożeniu pozostają matowe. Manicurzystka zadba również o wygląda płytki, odpowiednio ją opiłowując oraz zmiękczając skórki wokół paznokcia. Taka wizyta wskazana jest szczególnie, gdy matowy manicure ma przypominać klasyczny manicure francuski. Równe i o odpowiedniej szerokości paski to podstawa właściwego efektu, samodzielnie wykonanie tego typu manicure jest wyjątkowo trudne.

Gabinety kosmetyczne, w których wykonasz modny manicure, znajdziesz TUTAJ.

Niemniej w drogeriach i specjalnych stoiskach z kosmetykami można kupić różne lakiery z matowym efektem. Cena takiego preparatu jest jednak dużo wyższa niż zwykłego lakieru. Ponadto w sprzedaży jest mniej kolorów. Na szczęście w tym sezonie najmodniejszy jest czarny manicure, szczególnie w przypadku wieczornego wyjścia. Co natomiast zrobić, gdy nie możemy kupić takiego lakieru? Na szczęście matowe paznokcie można uzyskać domowymi sposobami. Potrzebna będzie gorącą woda oraz cierpliwość, a zwykły lakier zmieni się w modny kosmetyk.

Jak zmatowić zwykły lakier do paznokci?

Świeżo pomalowane paznokcie należy przez kilkanaście sekund trzymać nad parą wodną. Paznokcie powinny być skierowane prosto nad parę wodną. Mogą być pomalowane każdy lakierem w dowolnym kolorze, jednak trwałość preparatu w wyniku działania pary będzie mniejsza. Zaletą jest mniejsza cena i szybkość w uzyskaniu zamierzonego rezultatu. Niektóre amatorki paznokciowych trendów polecają dodanie do lakieru mąki kukurydzianej. W tym wypadku kłopotliwe może być dawkowanie, bo konsystencja lakieru do paznokci nie zawsze jest taka sama. Dlatego też łatwo wsypać za dużo mąki i sprawić, że lakier nie będzie już w ogóle zdatny do użytku.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure