Manicure magnetyczny

12 listopada 2013

Manicure magnetycznyPaznokcie nie są tylko częścią dłoni, ale dopełnieniem całej stylizacji. Sama pielęgnacja już nie wystarczy. Płytka musi być właściwie opiłowana i pomalowana harmonijnie z danym strojem oraz panującym trendami. Piękne paznokcie to dzisiaj ekskluzywne akcesoria, których wartość podnosi misterny manicure. Najnowszym krzykiem mody w tej dziedzinie jest manicure magnetyczny. A co najważniejsze zabieg ten nie oznacza wizyty u kosmetyczki i wysokiego rachunku. Niewielki koszt przy niesamowitym efekcie – manicure magnetyczny to hit tego sezonu.

Nowy trend da się zauważyć na pokazach mody oraz wśród celebrytek. Świat show-biznesu wiąże się z dbaniem o wizerunek, dlatego paznokcie muszą być nienaganne i w modnym odcieniu. Kolor w zależności od pory roku, ulega zmianie. W kwestii magnetycznego manicure ma to znaczenie, gdyż istnieje wiele opcji kolorystycznych tego manicure. Kilka miesięcy temu dominowały żywe barwy owoców. Letnie zabawy z paznokciami to jednak przeszłość, niebawem rozpoczyna się karnawał, gdzie panują zapełnienie inne zasady przy tworzeniu wizażu.

Jak przystało na sylwestrową noc wszystko musi błyszczeć. Dominują wówczas eleganckie stroje w metalicznych kolorach. To samo dotyczy paznokci. Magnetyczny manicure jest bardzo prosty i każda kobieta może go samodzielnie wykonać w domu. Wymaga on jednak zakupu specjalnego lakieru. Kosmetyk o metalicznej barwie to tak naprawdę puder z drobinkami żelaza, które reagują przy kontakcie z magnesem. Większość lakierów sprzedawana jest w zestawie z nakładą magnetyczną, czasami trzeba jednak magnes dokupić.

Efekt wart jest ceny, która wcale nie jest wygórowana i wynosi około 15 zł za zestaw. A na paznokciach można stworzyć niezwykłe, mieniące się wzory. Magnes umieszcza się tuż przed płytką, uważając by nie dotknąć świeżo pomalowanego paznokcia. Po 10 sekundach na płytce mamy niesamowity, trójwymiarowy wzorek. W zależności od magnesu mogą to być prążki, rozbłyski, zygzaki lub fale. Ekstrawagancki manicure w najmodniejszych kolorach sezonu, np. ciemnoturkusowym lub fioletowym z pewnością zwróci uwagę. Manicure będzie idealnym dopełnieniem wyrazistego stroju wieczorowego.

Manicure magnetyczny można wykonać w salonie kosmetycznym. Cena zabiegu to kilkanaście złotych, ale daje pewność, że rezultat będzie idealny. Wizażystka odpowiednio przygotuje płytkę przed aplikacją kosmetyku, a dzięki doświadczeniu, manicure będzie zrobiony dokładnie. Samodzielne malowanie paznokci często kończy się licznymi poprawkami, więc gdy chcemy ich uniknąć, pozostaje wizyta u profesjonalistki.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Manicure