Laserowe leczenie wypadania włosów

20 sierpnia 2013

Regeneracja włosówNadmierna utrata włosów to problem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Włosy wypadają z różnych przyczyn i nie zawsze można zatrzymać ten proces czy pobudzić wzrost włosów. Bardzo przerzedzona fryzura może być powodem kompleksów. Podłoże utraty włosów może mieć różne korzenie – wiek, choroby skóry, długotrwały stres. Na każdym etapie życia można zaobserwować mniejszą lub większość intensywności utraty włosów. Ratunkiem wówczas są zabiegi kosmetyczne. Jedną z najnowszych metod jest laserowa stymulacja cebulek włosowych, by ponownie zaczęły pracować.

W sytuacji, gdy masowo wypadają włosy, najczęściej przeszczepia się sztuczne pasma, by ukryć niedoskonałość. Zabieg ten nie zawsze jednak zapewnia naturalny wygląd. Wraz z rozwojem technologii w kosmetologii, również dbanie o włosy jest bardziej skuteczne. Proces wypadania włosów można zahamować dzięki terapii laserem, który działa zarówno na objawy jak i przyczyny utraty włosów.

Pozytywne efekty zabiegu laserowego wynikają z zwiększenie ukrwienia skóry głowy oraz pobudzenia cebulek włosa. Włosy odzyskują dawną kondycję, stają się mocne i elastyczne, dzięki czemu znacznie rzadziej wypadają. Odżywione włosy znowu będą prezentować się doskonale. Zabieg laserowy przeznaczony jest właściwie dla każdego. Mogą go stosować osoby, które z powodu wieku cierpią na utratę włosów, jak i osoby borykające się z chorobami skóry głowy lub takie, które zakończyły długotrwałe leczenie. Zabieg nie wymaga użycia skalpela, dlatego jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny. Opiera się bowiem na mikrocyrkulacji, której zadaniem jest naprawa metabolizmu komórek oraz syntezy białek. Światło lasera dociera do najgłębszych warstw tkanek, by zregenerować cebulki włosa i ulepszyć ich pracę. Leser nie pozostawia podrażnień oraz wspomaga regenerację zniszczonych już włosów.

Do pełnego efektu potrzeba jednak kilku zabiegów, przynajmniej pięciu. Szczegóły ustalane są przez lekarza medycyny estetycznej, który uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta. Lecznicze właściwości czerwonego światła lasera pozytywnie wypływają na szybkość gojenia się tkanek oraz ich elastyczność. Zaopatrzone w przeciwutleniacze komórki lepiej się regenerują oraz wolnej starzeją. Zalety tego zabiegu sprawiają, że staje się on coraz popularniejszy. Zwłaszcza, że nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekty pojawiają się stosunkowo szybko. Wadą jest jednak konieczność powtarzania zabiegów, a co za tym idzie wzrost kosztów. Cena jednego to około 100 zł w zależności od salonu kosmetycznego.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej