Jakie zabiegi kosmetyczne stosować zimą?

5 stycznia 2018

Niektóre zabiegi kosmetyczne można wykonywać tylko późną jesienią lub zimą, szczególnie te z wykorzystaniem laserów. Związane jest to z mniejszą emisją promieniowania słonecznego UVA i UVB, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia przebarwień po zabiegach.

Depilacja laserowa 

Tradycyjne metody usuwania włosków, jak golenie, woskowanie czy mechaniczne depilowanie są czasochłonne, mają krótkotrwałe efekty, a w przypadku dwóch ostatnich sposobów bywają również bolesne. Dla osób, które chcą zapomnieć o zbędnym owłosieniu na stałe najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

laser estetyczny

d13/bigstockphoto.com

Depilację laserową dobrze jest rozpocząć już jesienią, bo wymaga ona kilku zabiegów (3-9 w zależności od wybranej partii ciała) rozłożonych w czasie (co ok. 4 tygodnie). Pomiędzy zabiegami i do kilku tygodni po nich nie należy wystawiać ciała na ekspozycję słońca ze względu na ryzyko poparzenia.

Laserowe zamykanie naczynek

Zabieg ten stosuje się u osób o rozszerzonych naczynkach krwionośnych na twarzy, dekolcie, czy rękach. Zabieg polega na zamknięciu naczynka impulsem świetlnym wyemitowanym przez laser, który powoduje koagulację białka wewnątrz naczynia krwionośnego i jego zamknięcie. Po zabiegu naczynka stają się jaśniejsze i praktycznie niewidoczne. Co prawda laserowe zamykanie naczynek nie jest zabiegiem bezbolesnym, ale za to krótkim i o dużej skuteczności. Do osiągnięcia efektów przy zamykaniu naczynek na twarzy wystarczą od 1 do 3 zabiegów.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny pozwala w szybki sposób pozbyć się piegów, przebarwień skóry, drobnych zmarszczek, czy blizn po trądziku. Zabieg stosuje się przede wszystkim na twarzy, jednak coraz częściej również na szyi bądź dłoniach. Polega na nałożeniu na skórę specjalnej mieszanki chemicznej. Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi peelingami chemicznymi są kwas glikolowy, salicylowy i salicylowy. Zabieg prowadzi do usunięcia martwego naskórka – nałożony na skórę preparat powoduje, że przez kilka dni naskórek złuszcza się i odsłania młodszą skórę.

Peelingi chemiczne dają długotrwałe rezultaty. Należy jedynie uważać na silne mrozy, które dodatkowo podrażniają skórę.

Mikrodermabrazja

Jeśli od peelingu chemicznego wolimy ten mechaniczny, mikrodermabrazja będzie dobrym rozwiązaniem. Zabieg polega na złuszczaniu martwego naskórka z twarzy, szyi i dekoltu. Przeznaczony jest nie tylko dla osób, które mają przebarwienia, blizny, rozstępy lub ślady po trądziku, ale dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić wygląd swojej skóry. Zabieg wygładza i regeneruje skórę, poprawia jej elastyczność i koloryt. Do wyboru jest kilka rodzajów mikrodermabrazji: tlenowa, diamentowa lub korundowa. Zamierzone efekty osiąga się po kilku zabiegach (od 6 do 10), wykonywanych w odstępach kilkutygodniowych.

Laserowe odmładzanie twarzy

Zabieg odmładzania laserem frakcyjnym to jeden z najskuteczniejszych liftingów bez użycia skalpela. Doskonale niweluje zmarszczki, poprawia też napięcie i gęstość skóry.

Światło lasera przedostaje się w głąb skóry i pochłaniane jest przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do podgrzania wody w tkance i jej odparowania. Szok termiczny wywołany laserem stymuluje odbudowę kolagenu. A nowy kolagen oznacza bardziej jędrną, zagęszczoną i odmłodzoną skórę.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi kosmetyczne