Jak zlikwidować worki pod oczami?

28 października 2015

Lipoliza iniekcyjna, mezoterapia, termolifting, masaże kolbami kriogenicznymi – to nowoczesne metody likwidowania worków pod oczami.

W walce z workami pod oczami zawsze warto zacząć bardzo wcześnie, kiedy tylko pojawią się pierwsze symptomy i można na nie podziałać domowymi sposobami: różnego rodzaju kremy, maseczki pod oczy, okłady z plasterków ogórka, ciepłe okłady herbaty lub świetlika, okłady z alg czy papka z surowego, startego ziemniaka. Jeśli te sposoby już nie pomogą worki można usunąć za pomocą profesjonalnych zabiegów.

Jak usunąć worki pod oczami?

fot. bigstockphoto.com

Jednym z zabiegów jest mezoterapia. Są to delikatne mikronakłucia, które pobudzają przepływ krwi zwiększając dotlenienie tkanek i usuwanie toksyn. Dzięki produkcji tym sposobem kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej napięta i odzyskuje jędrność. Takie zabiegi dokonuje się w klinikach medycyny estetycznej.

Inna metoda to zabieg termoliftingu – wykorzystanie fal radiowych RF to nieinwazyjny i bezbolesny lifting twarzy, redukcja zmarszczek i worków pod oczami. Zadaniem fal radiowych jest podgrzanie włókien kolagenowych do około 54°C. Powstałe ciepło wpływa na ukrwienie skóry dotleniając ją i powodując lepsze odżywienie jej komórek. Dzięki temu procesowi ulegają one skurczeniu i wtórnemu napięciu.

Lipoliza iniekcyjna – kolejna metoda usuwania worków pod oczami. Jest to metoda bezinwazyjna, gdyż nie wymaga operacji chirurgicznej. Roztwór fosfatydylocholiny wstrzykiwany podczas zabiegu pozwala pozbyć się tłuszczu w workach pod oczami. Zabieg trwa od 30 do 50 minut. Cienką igłą wstrzykuje się w otłuszczone miejsca mieszaninę dwu substancji: wyciągu z soi i wyciągu z soli żółciowej. Preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, czyli dochodzi do lipodestrukcji. Zbędny tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych. Tym sposobem walczy się z otyłością. Tłuszcz raz usunięty nie powoduje efektu jo-jo.

I jeszcze jeden sposób na usunięcie worków to masaże kolbami kriogenicznymi. Zabieg ma na celu zmniejszenie opuchlizny, poprawienie krążenia krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych. Kolby zostają wypełnione błękitną wodą morską i schłodzone. Kolejny etap to przesuwanie po powiekach. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko doskonały efekt zlikwidowania worków pod oczami, ale także wrażenie przebywania w krystalicznie czystej wodzie.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne