Henna podkreśla brwi

1 października 2013

hennaChcesz, by twoja twarz nabrała świeżości? Ładny wygląd to cel każdej kobiety. Delikatny zabieg może zdziałać cuda, a mowa o hennie brwi. Przyciemnione o kilka tonów włoski sprawią, że twarz stanie się bardziej promienna. Henna to również świetne rozwiązanie dla rzęs. Codzienne malowanie tuszem przejdzie do historii, a makijaż utrzyma się w każdej sytuacji, nawet na basenie. A co najważniejsze, henna jest bardzo tanią usługą kosmetyczną, dlatego nie warto dłużej czekać i zafundować sobie wygodę i piękny wygląd.

Za pomocą henny włoski są jedynie przyciemniane. Efekt utrzymuje się nie dłużej niż dwa tygodnie. Z każdym dniem henna zmywa się podczas kąpieli. Nie pozostawia jednak żadnych śladów. Na rzęsach henna nie powinna być wykonywana częściej niż co miesiąc. Barwniki osłabiają bowiem włoski. Hennę najbezpieczniej wykonywać w salonie kosmetycznym, gdzie specjalista dobierze dla nas odpowiednie preparaty. Bardziej wprawione osoby, hennę wykonują w domu. W sklepach kupić można tylko czarną lub brązową farbę. Kosmetyczki mają bogatszą ofertę, np. grafitową hennę, która przeznaczona jest dla kobiet o jasnych włosach.

Wyróżnia się dwa rodzaje henny – proszkową i żelową. W domu znacznie łatwiej jest używać henny w żelu. Jednak samodzielna aplikacja wiąże się z ryzykiem nierównomiernego efektu. Łatwo bowiem zabarwić skórę, a takie plamy są trudne do usunięcia. Kosmetyczka natomiast zadba o kształt brwi oraz wyreguluje łuk, dzięki czemu efekt zabiegu będzie kompleksowy. Koszt takiej usługi to nie więcej niż 30 zł. Trwa ona około 20 minut. Jeżeli jednak samodzielnie chcemy zrobić hennę, żel nakłada się patyczkiem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Farbę można zmyć już po 3 minutach, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Zbyt mocno pofarbowane włoski należy przemyć wodą z mydłem, by usunąć nadmiar barwnika.

Henna nie spływa pod wpływem wody co jest niewątpliwie ogromną zaletą tego zabiegu. Deszcz czy łzy nie popsują starannie wykonanego makijażu. Efekt jest naturalny i subtelny. Osoby, które mają przerwy między włoskami mogą je w łatwy sposób zamaskować. Kredka do brwi bardzo szybko zmywa się ze skóry, henna natomiast utrzymuje się wiele dni. Przed pierwszy zbiegiem koniecznie trzeba sprawdzić reakcję skóry na barwnik, by wykluczyć uczulenie. Wadą henny może być konieczność często powtarzają zabiegu, ponieważ zdarza się, że farba zmywa się już po kilku dniach.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne