Depilacja

27 lipca 2010

DepilacjaSalony kosmetyczne proponują nam kilka sposobów depilacji, więc każdy w ich ofercie znajdzie dla siebie odpowiednią metodę. A poza tym przed każdym zabiegiem kosmetyczka doradzi, który sposób jest najbardziej odpowiedni do zlikwidowania naszego owłosienia. Wbrew pozorom depilacji nie poddają się wyłącznie kobiety. Mężczyźni pozbywający się włosów z pleców i klatki piersiowej to w polskich salonach nierzadki widok.

Depilacja woskiem – ta metoda jest najbardziej rozpowszechniona i najczęściej stosowana. Tą metodą depiluje się nie tylko nogi i ręce. Możliwa jest także depilacja bikini i całych okolic intymnych, czyli tzw. depilacja brazylijska. Sama depilacja polega na tym, że na depilowany obszar ciała nakłada się szpatułką rozgrzany do ok. 40 stopni Celsjusza wosk. Na niego kładzie się kawałek, fizelinowego papieru i energicznym ruchem wyrywa się owłosienie. Wyrywanie rozpoczyna się pod włos. Jest to dość bolesny zabieg, szczególnie w takich miejscach jak pachy czy pachwiny. Efekt gładkości jest indywidualny, zależy od stężenia hormonów w organizmie.

Depilacja laserowa – to dość drogi zabieg. Jednak po kilku takich zabiegach włosy mogą zginąć na zawsze. Poddają się jej głównie kobiety z zaburzeniami hormonalnymi, szczególnie mające widoczne owłosienie na twarzy i brzuchu. Zabieg polega na tym, że każdy widoczny włosek poddawany jest działaniu lasera, który wnika w melaninę włosa, co powoduje jego obumieranie. Pozbycie się wąsika to koszt około 200 złotych, takich zabiegów w zależności od potrzeby musi być kilka. Przed i po zabiegu nie wolno się opalać.

Depilacja cukrowa – metoda i przebieg podobny do depilacji woskiem. Na ciało nakłada się specjalną pastę cukrową i usuwa się włosy przy pomocy plastrów. Ta metoda stosowana jest u osób z problemami skórnymi, zwłaszcza u tych, u których widoczne są popękane naczynka, ponieważ zabieg przeprowadza się na zimno, a nie jak przypadku wosku na ciepło.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź do “Depilacja”

  1. maladamulka Mówi:

    Te wszystkie zabiegi w salonach są bardzo fajne ale dość drogie jednak by korzystać z nich regularnie. Najlepiej jest nauczyć się samodzielnie depilować poszczególne części ciała plastrami. Ostatnio wypróbowałam plastry Joanna. Opakowanie kosztuje dosłownie kilka złotych i wszystko się udało i jestem bardzo zadowolona. Polecam !

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne