Depilacja pastą cukrową

27 sierpnia 2013

Depilacja pastą cukrowąNiechciane włoski to zmora wszystkich kobiet. Szczególnie latem należy regularnie pozbywać się owłosienia z różnych partii ciała. Golenie jest bezbolesne, jednak już następnego dnia zabieg trzeba powtórzyć. Depilacja daje spokój na kilka tygodni, ale nie każdy jest w stanie znieść ból. Niemniej, metody depilacji cały czas są udoskonalane. Celem jest stworzenie jak najmniej uciążliwej opcji, która nie będzie również podrażniać skóry. Obecnie salony kosmetyczne rekomendują pastę cukrową jako tę najbezpieczniejszą.

W pełni naturalny środek znany jest od dawna, ale dopiero teraz zyskał popularność. Za pomocą pasty cukrowej depilować można wszelkie partie ciała, również delikatniejsze miejsca, jak okolice bikini czy wąsik. Pasta jest łatwa w użyciu, a jej pozostałości bez problemów można usunąć ze skóry. Kobiety przyzwyczajone do zabiegu depilacji i mniej wrażliwe na ból, mogą samodzielnie wykonać pastę i w domowym zaciszu pozbyć się niechcianego owłosienia. Pasta cukrowa likwiduje bardzo krótkie włoski, nawet te mające długość 1-2 mm. A ponadto przykleja się jedynie do włosów, dlatego ból podczas wyrywania jest mniejszy. Jej koszt zależy od salonu kosmetycznego, około 20 zł za depilację wąsika i przynajmniej 100 zł za depilację nóg.

Pastę cukrową bardzo łatwo przygotować. Potrzebne są naturalne składniki, które można kupić w każdym sklepie spożywczym – cukier oraz cytryna. Około dwie szklanki cukru i po ćwiartce szklanki soku z cytryny i wody gotuje się w garnku na małym ogniu. Składniki należy od czasu do czasu wymieszać, by sprawdzić konsystencję, a powinna ona przypominać ciągnący się karmel. Najczęściej pasta gotowa jest po 10 minutach. Może być stosowana przez osoby o pękających naczynkach, dla których depilacja woskiem była zakazana.

Pastę można używać na ciepło i zimno. Pierwsza opcja przypomina tradycyjny wosk. Podgrzaną miksturę patyczkiem rozprowadza się po skórze. Należy uważać, by nie była zbyt gorąca, bo podrażni skórę. Na pastę nakleja się bawełniany pasek, który szybkim ruchem trzeba oderwać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Depilacja na zimno jest jeszcze prostsza, choć może mniej skuteczna. Lekko podgrzaną pastę, np. suszarką lub ciepłą wodą, należy ugniatać w rękach do momentu uzyskania plastycznej masy, którą można rozprowadzić po skórze. Pastę przykleja się pod włosy dość grubo. Następnie sprawnym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków odrywa pastę.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne