Depilacja laserowa: przygotowanie ciała i przeciwwskazania

1 października 2014

Depilacja laserowa to jedna z najwygodniejszych, a przy tym najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Zanim jednak poddamy się takiemu zabiegowi, warto dowiedzieć się, jak się do niego przygotować. Poza tym, każda kobieta powinna zastanowić się, czy nie zagraża to jej zdrowiu. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań do depilacji tego rodzaju.

Depilacja laserem - przygotowanie i przeciwwskazania

Kto powinien zrezygnować z depilacji laserem?

Eksperci ostrzegają, że nie jest to zabieg dla diabetyków ani osób cierpiących na łuszczycę, przebarwienia skórne i stany zapalne skóry. Lepiej zrezygnować z niego, gdy posiadamy duże blizny, znamiona, rany i zmiany alergiczne. Depilację laserem zdecydowanie odradza się też kobietom ciężarnym i cierpiącym na choroby nowotworowe, bielactwo, epilepsję, nadciśnienie, czy opryszczkę. Nie można jej wykonywać osobom mającym rozrusznik serca ani mającym skórę nadwrażliwą na światło.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeżeli natomiast chodzi o przygotowania do zabiegu depilacji laserowej, to należy rozpocząć je już na kilka miesięcy przed umówionym terminem. Na parę tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywania depilacji woskiem oraz wyrywania włosków pęsetą. Już miesiąc przed planowanym zabiegiem nie wolno się opalać. Należy zrezygnować zarówno z solarium, tradycyjnego opalania się na słońcu, jak i ze stosowania samoopalaczy. Nie wolno również wykonywać peelingów pod żadną postacią. Trzeba odstawić leki zawierające witaminę A oraz hormony, aczkolwiek można przyjmować środki antykoncepcyjne. Nie można poddać się zabiegowi depilacji laserowej w trakcie przyjmowania antybiotyków i leków sterydowych. Po takiej kuracji należy odczekać min. 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu. Poza tym, trzeba zrezygnować z używania kosmetyków zawierających retinol oraz wszelkich preparatów z rumiankiem, nagietkiem lub dziurawcem. Należy ograniczyć spożywanie witaminy C, jednocześnie odstawiając środki pielęgnacyjne mające tę witaminę w swoim składzie. Zaleca się również zaprzestanie stosowania kosmetyków zawierających kwasy owocowe, które mogą uwrażliwiać skórę na działanie wiązek światła pochodzących z lasera.

Jak postępować po depilacji?

Natomiast po wykonanym zabiegu, należy przez kilka dni unikać gorących kąpieli. Nie wolno też wykonywać peelingów ani stosować kosmetyków z kwasami owocowymi. Należy również zrezygnować z basenu oraz sauny, a opalać nie wolno się co najmniej przez miesiąc.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne