Autoodmładzanie w medycynie estetycznej

29 grudnia 2014

Mocno nasilający się trend na naturalne podejście do zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że w ostatnich miesiącach coraz większym zainteresowaniem cieszy się tzw. autoodmładzanie. To wykorzystanie nowych metod do leczenia pacjenta nawet przy pomocy własnych komórek.

Popularność „naturalnej medycyny estetycznej” przekłada się w ostatnim czasie na praktycznie wszystkie jej dziedziny. Im leczenie bardziej naturalne i nieinwazyjne, tym lepiej!

portrait of young beautiful woman smiling and hoolding hand near

Nowe możliwości otwiera tutaj tzw. osocze bogatopłytkowe, które jest specjalnym preparatem powstałym z koncentratu płytek krwi pobieranych od pacjenta tuż przed wykonywanym zabiegiem. Zawarte w osoczu czynniki wzrostu i namnażania się sprawiają, że doskonale wpływają one na wygładzanie zmarszczek oraz poprawę elastyczności skóry, która wskutek wieku straciła swoją naturalną jędrność. Tak wykorzystane osocze poprawia również napięcie skóry i ujednolica jej kolor sprawiając, że wygląda ona pięknie, naturalnie i zdrowo. Metoda ta jest również stosowana przy terapiach ograniczających wypadanie włosów.

Dużą zaletą takiego autoodmładzania jest całkowity brak powikłań i efektów ubocznych, które występują przy podobnych skutkowo zabiegach, ale wykonywanych bez wykorzystania bogatopłytkowego osocza. A ponieważ osocze to jest pobierane bezpośrednio od pacjenta – nie ma również ryzyka uczuleń i nietolerancji dla organizmu.

Od niedawna metoda ta otwiera się również na całkiem nowe możliwości medycyny estetycznej oraz ortopedii. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu korzystnie wpływają na leczenie problemów ze stawami i wspomagają ich naturalną regenerację. Z takich zabiegów mogą dziś korzystać nie tylko tenisiści i inni sportowcy, których stawy wystawione są na liczne uszkodzenia i przeciążenia, ale również osoby, które np. wykonują pracę biurową, a ich stawy są zwyczajnie „zastane” i nie działają tak, jak powinny.

Tkanki ludzkie wykazują ogromną zdolność regeneracji, a bogatopłytkowe osocze dodatkowo tę zdolność zwiększa, co przyspiesza proces i efektywność zabiegów wykonywanych z jego użyciem.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Nowości kosmetyczne, Trendy