Wolumetria twarzy od A do Z

4 czerwca 2016

Wolumetria to jeden ze skuteczniejszych zabiegów odmładzających. Jego istotą jest modelowanie owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. W ten sposób ujędrnia się, wygładza i uelastycznia twarz. Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu?

Wolumetria to jeden ze skuteczniejszych, choć nieinwazyjnych zabiegów dających efekt odmładzania twarzy. Polega na aplikacji kwasu hialuronowego w postaci stabilizowanej lub sieciowanej tak, by substancja wypełniła miejsca, w których twarz straciła jędrność. Przy okazji można w ten sposób skorygować nieco kształt twarzy. Wolumetrię stosuje się głównie do uzupełniania policzków i podbródka, choć kwas hialuronowy można wstrzyknąć także w wargi, aby zlikwidować zmarszczki wokół ust.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wcześniej twarz jest miejscowo znieczulana specjalnym kremem lub zastrzykiem. Wolumetrię wykonuje się przy użyciu cienkich igieł, tzw. mikroaniuli. Są one na tyle cienkie, że nie powodują ran, a przy nakłuciach praktycznie nie pojawia się krew. Po wprowadzeniu substancji pod skórę, osoba przeprowadzająca zabieg musi delikatnie rozmasować dane miejsce, by odpowiednio rozprowadzić kwas hialuronowy. Cała wolumetria trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

fot. PH.OK/bigstockphoto.com

Niestety, nie każdy może skorzystać z zabiegu wolumetrii. Nie wykonuje się jej u osób cierpiących na zmiany skórne, takie jak trądzik czy opryszczka, ani u ludzi chorujących na nowotwory. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Zabiegu nie można też przeprowadzać u osób mających infekcję wirusową lub bakteryjną. Nie mogą mu się poddawać ludzie uczuleni na składniki preparatu wypełniającego lub środków znieczulających, chorzy na cukrzycę i schorzenia autoimmunologiczne, a także cierpiący na choroby nerek i serca. Wolumetria nie jest też przeprowadzana u pacjentów ze skłonnością do bliznowacenia i przerostu blizn.

Ze względu na niską inwazyjność zabiegu, rekonwalescencja jest krótka i nie wiąże się z żadnymi większymi niedogodnościami. Jednak należy się liczyć z prawdopodobieństwem wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia lub lekkiego obrzęku. Przez pierwszy tydzień po zabiegu odradza się opalanie i intensywną aktywność fizyczną. Efekty wolumetrii utrzymują się od 0,5 do 1,5 roku, przy czym ich zanik jest stopniowy z powodu wchłaniania kwasu przez ludzki organizm. Cena zabiegu to min. 1800 zł.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej