Specjalne kosmetyki dla osób po chemioterapii

11 sierpnia 2014

Specjalne kosmetyki dla osób po chemio- i radioterapii cieszą się za granicą dużą popularnością. Warto wiedzieć, że od pewnego czasu są one dostępne również w Polsce – produkuje je m.in. Oceanic i Dr Irena Eris.

Implanty policzkówKosmetyki przeznaczone dla osób, których skóra jest zniszczona chemioterapią i wymaga wyjątkowej troski, można nabyć w aptekach, i choć w Polsce mało kto o tym wie, to ich popularność powoli rośnie. Wiąże się to przede wszystkim z coraz większą świadomością tego, że takie kosmetyki w ogóle istnieją i rzeczywiście ich skład i kompozycja doskonale wpływają na odbudowanie skóry i jej zdrowego wyglądu po licznych naświetlaniach, chemioterapii oraz radioterapii, które dla organizmu są dosłownym niszczycielem. Wielu pacjentów chorych na raka przyjmuje wprawdzie jako pewnik fakt, że po leczeniu zniszczenie skóry będzie ogromne i nic nie da się z tym zrobić, ale dzięki kampaniom informacyjnym i internetowi wielu z nich trafia jednak na kosmetyki „dla chorych na raka”, które pomagają przywrócić skórę do poprzedniego stanu.

Szefowa Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris, dr Renata Dębowska w wywiadzie dla Gazety Wyborczej zwraca uwagę na to, że chorzy w trakcie leczenia nie chcą rozmawiać o tym, co dzieje się z ich ciałem, wstydzą się tego i pochłonięci leczeniem raka nie zwracają uwagi na niszczącą się skórę. Refleksja i działanie prowadzące do poprawy wyglądu następują dopiero po zakończeniu leczenia i w tym właśnie momencie warto sięgnąć po kosmetyki dedykowane osobom po chemioterapii.

Jakie kosmetyki? Z polskich marek przede wszystkim Dr Irena Eris i Oceanic: w ich ofercie dostępne są balsamy, żele pod prysznic, do higieny intymnej, kremy do twarzy . Co ważne: te kosmetyki zostały przebadane przez Dolnośląskie Centrum Onkologii (Dr Irena Eris) oraz Gdański Uniwersytet Medyczny (Oceanic). Skład kosmetyków dobrano tak, by odbudowywały skórę po zakończeniu terapii i chroniły ją jeszcze w trakcie trwania leczenia.

Wszystkie kosmetyki są bezzapachowe – wynika to z faktu, że osoby chore najczęściej mdli od intensywnych zapachów.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Nowości kosmetyczne