Osocze wysokopłytkowe w medycynie estetycznej

7 października 2015

Osocze bogatopłytkowe zdobywa coraz większe zaufanie pacjentów medycyny estetycznej. Zabieg z użyciem tego osocza stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Zabieg jest bezpieczny, a efekty widoczne. Na czym polega i co powinniśmy wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg polega na pobraniu własnej krwi pacjenta. Pobrana krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Oddzielone od pozostałych składników zostają zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem jest odciągany do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat z osocza wstrzykuje się do skóry w odpowiednie miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo wzdłuż linii zmarszczek często przy użyciu kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Metoda ta stosowana jest od dekady z ogromnymi sukcesami w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Doskonale sprawdza się przy odbudowie tkanki kostnej, czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

fot. PH.OK/bigstockphoto.com

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej stosuje się w przypadkach, gdy chcemy usunąć oznaki starzenia: zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, a także do poprawienia kolorytu, gęstości i napięcia skóry, do leczenia blizn potrądzikowych, a także gdy chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po innych zabiegach. Osocze bogatopłytkowe ma też zastosowanie do leczenia łysienia.

Są to jedne z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie ma ryzyka reakcji uczuleniowych, a wysoka skuteczność w osiąganiu zamierzonego efektu związana jest z zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze. Ale jak we wszystkich zabiegach są przeciwwskazania do podania tego osocza. Jest to między innymi: ciąża, okres karmienia, zaburzenia krzepliwości krwi, choroba nowotworowa, nietolerancja iniekcji, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości