Medycyna estetyczna – trendy

15 kwietnia 2015

Od dłuższego czasu obserwuje się duże zainteresowanie nieoperacyjnymi metodami poprawy urody. Jaki jest kierunek rozwoju medycyny estetycznej? Co będzie trendy w najbliższym czasie?

Medycyna estetyczna jest takim działem medycyny, który tworzy pomost pomiędzy chirurgią, a kosmetologią. W ramach medycyny estetycznej wykonuje się zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkiej inwazyjności, których celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta.

Medycyna estetyczna

fot. khorzhevska/bigstockphoto.com

Wiele kobiet w różnym wieku decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, aby zatrzymać, a najlepiej cofnąć czas, który zauważalny jest najbardziej na skórze.

Na międzynarodowym kongresie medycyny estetycznej w Paryżu pokazano nowości, jakie będą stosowane w gabinetach. Zaprezentowano wiele zabiegów znanych, ale z użyciem lepszych technologii. Stosowane metody poprawy jakości skóry można by podzielić na dwie grupy: te proste, bezpieczne i niedrogie, ale na które trzeba zgłosić się do gabinetu wielokrotnie. Ostatnio zauważa się tendencję ku temu, aby zastosowany zabieg miał długi efekt działania. Trendem są też takie zabiegi, które będą jak najbezpieczniejsze, najmniej inwazyjne, o długotrwałym efekcie, a rekonwalescencja jak najkrótsza.

Wśród znanych zabiegów, stale na topie, a jednocześnie skutecznych są „lifting wampirzy”, w którym wstrzykuje się odwirowane z krwi osocze celem wypełnienia zmarszczek, karboksyterapia polegająca na wstrzykiwaniu gazowego dwutlenku węgla pod tkankę skórną celem lepszego ukrwienia, dotlenienia, skuteczna w terapii cellulitisu, mezoterapia polegająca na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych, dobranych według potrzeb pacjenta stosowana do zabiegów na twarz, ciało, skórę głowy czy botoks – jeden z lepszych zabiegów stosowanych od lat i stale popularny.

Dużym przełomem w medycynie estetycznej jest wykorzystanie tkanek wzbogaconych o komórki macierzyste. Warto wspomnieć o nowym trendzie z relacji paryskiego kongresu, jakim jest fotografia 3D. Dzięki takiej fotografii pacjent może wyobrazić sobie wygląd danego obszaru po operacji, a tym samym ma większą kontrolę nad jej efektem.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Wiadomości