Jesień to dobry czas na zabiegi estetyczne

22 października 2014

Jesień to nie tylko piękne, kolorowe liście, ale też coraz niższe temperatury i chłodne wiatry. Taka aura nie wpływa dobrze na cerę, dlatego właśnie w tym okresie warto zdecydować się na zabiegi estetyczne poprawiające kondycję skóry.

Jesień to dobry czas na zadbanie o skórę. Po letnich upałach jest ona najczęściej wyraźnie przesuszona, a do tego wielokrotnie dostrzegalne są na niej przebarwienia i mikrouszkodzenia będące skutkami silnego promieniowania UV. Dodatkowym pozytywem jest fakt, że jesienny klimat sprzyja gojeniu się skóry i wszelkim procesom regeneracyjnym. Łagodniejsze słońce i więcej czasu spędzanego w domu chroni cerę przed wysuszaniem od promieni słonecznych. Jednocześnie nie ma jeszcze zimowych mrozów, które także negatywnie odbijają się na kondycji skóry.

Jesień - czas na zabiegi estetyczne

Dla przywrócenia skórze świeżego, zdrowego wyglądu warto zdecydować się na zabiegi regeneracyjne. Eksperci z zakresu medycyny estetycznej doradzają, by wybrać zabiegi punktowe polegające na kontrolowanym uszkadzaniu skóry prądem RF. Przykładami takich zabiegów są deAge i eMatrix. Odradza się natomiast zabiegi laserowe, które mogą grozić dodatkowymi uszkodzeniami powłoki skórnej.

Regeneracja po zakończeniu sezonu letniego to jednak nie wszystko. Jesienna pogoda nie rozpieszcza cery, intensywnie ją wysuszając. Podobnie działa na skórę długotrwałe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, dlatego dobrze jest zadbać o jej regularne nawilżanie. Doradza się również systematyczne wykonywanie mikrodermabrazji. Specjaliści zaznaczają jednak, że to może nie być jeszcze wystarczające. Proponują natomiast skorzystanie z zabiegów takich, jak SoftTrix. Polega on na kontrolowanych mikrouszkodzeniach skóry i silnej stymulacji jej głębszych warstw. Pozwala uzyskać satysfakcjonującą gładkość, ale też rozświetlenie skóry. Dzięki temu, wygląda ona pięknie i zdrowo. W razie takiej potrzeby, zabieg można powtórzyć.

Jesienią warto też wykonać zabieg eTwo, który jest zalecany osobom ze zniszczoną cerą, ale też tym, które chcą zredukować zmarszczki. Pozwala na wygładzenie oraz wyrównanie skóry, usunięcie przebarwień, jak również poprawienie owalu twarzy. Efekty utrzymują się długo, ponieważ zabieg opiera się na stymulacji głębokich warstw włókien kolagenowych.

2 komentarze do “Jesień to dobry czas na zabiegi estetyczne”

  1. grazka Mówi:

    Jesień to w ogole dobry czas na regeneracje organizmu, odpoczynek dla skóry po gorącym lecie – balsamy, zabiegi, to już powoli stało się u mnie rytuałem jesiennym. Skusiłam się tez na zabieg wypełniania zmarszczek w keramedzie wrocławskim. Mi tez znajoma polecala takie rzeczy robić wlasnie jesienią.

  2. Joasia Mówi:

    Ja też myślę że jesień to dobry czas na zabieg. Byłam na laserze i bardzo jestem zadowolona. Do tego polecono mi kosmetyki od Earthnicity Minerals, które są świetne po tego typu zabiegach i pomagają szybciej dojść skórze do siebie 🙂

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne