Jak wykonać demakijaż?

1 kwietnia 2014

Każda kobieta każdego dnia starannie dba o swój wygląd. Subtelny makijaż pozwala na ukrycie nielubianych mankamentów cery. Gładka i nieskazitelna skóra to lepsze samopoczucie. Jednak po całym dniu pamiętać należy też o dokładnym usunięciu wszelkich pozostałości po kosmetykach upiększających. Jedynie odpowiednio oczyszczona skóra ma szanse w pełni się zregenerować. A to pozwoli uniknąć pogłębiana się skórnych problemów.

Ponadto demakijaż, tak samo jak makijaż, należy wykonywać przy użyciu właściwych preparatów. Kosmetyki muszą być dopasowane do rodzaju skóry, by właściwie spełniały swoją rolę. Istotna jest również kolejność przy zmywaniu makijażu. Dla ułatwiania przedstawiamy krótką instrukcję.

Young woman using a cotton pad to remove her make-up, isolated o

Jak krok po kroku wykonywać codzienny demakijaż cery?

  1. Demakijaż oczu – niezbędny do tego będzie płyn dwufazowy lub płyn micelarny. Usuwanie makijażu należy rozpocząć od zmycia tuszu do rzęs oraz cieni do powiek. Lekko tłuste, bezzapachowe preparaty lepiej sprawdzają się w przypadku cieńszej skóry wokół oczu i na powiekach. Delikatnie nasączony płatek kosmetyczny należy przyłożyć do jednej powieki i odczekać kilka sekund. Tusz i cienie zaczną się rozpuszczać, a wówczas jednym ruchem można usunąć wszelkie pozostałości kosmetyków do oczu. Ważne jest, aby wacik nie był mokry od płynu do demakijażu, bo jego nadmiar możne przedostać się do oczu, co powoduje pieczenie. Kosmetyki należy usuwać od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. To zapobiegnie niepotrzebnemu napięciu mięśni i powstawaniu zmarszczek w okolicach oczu. Zakazane jest pocieranie powieki, przez  co można podrażnić skórę i przyczynić się do pojawienia się nieestetycznych kurzych łapek.
  2. Demakijaż twarzy – najlepszym kosmetykiem będzie płyn micelarny. Można też użyć mleczka do demakijażu, który najlepiej sprawdza się w przypadku skóry suchej i dojrzałej, bo nie wysusza dodatkowo cery. Natomiast w przypadku cery tłustej i mieszanej zalecane jest stosowanie żelu do demakijażu. Używa się go na suchą skóry i zmywa letnią wodą. W efekcie cera zostaje zmatowiona i mniej się błyszczy. Przy usuwaniu makijażu płynem mineralnym z całej twarzy, wacik powinien być mocnej nasączony, by dokładnie oczyścić skórę z pozostałości kosmetyków i wszelkich zanieczyszczeń. Płatek kosmetyczny powinien być stosowany do momentu, aż będzie zupełnie czysty. Dla przyspieszenia demakijażu można jednocześnie zmywać twarz dwoma wacikami.
  3. Tonizowanie cery – demakijaż będzie komplety po zastosowaniu toniku. Ten punkt usuwania makijażu często jest pomijany, co jest dużym błędem. Przemycie cery odpowiednim tonikiem przywraca skórze jej właściwe pH. Tuż po aplikacji preparatu twarz należy osuszyć ręcznikiem, co zapobieganie wysuszeniu skóry. Na koniec koniecznie wklepujemy krem nawilżający, dzięki któremu skóra nabierze zdrowego wyglądu. Co ważne, usuwanie makijażu dotyczy również dekoltu i szyi, jeżeli w tych miejsca również stosujemy kosmetyki do makijażu.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne