Iskra młodości: lasery rewolucjonizują medycynę estetyczną

18 maja 2016

Laserowe zabiegi medycyny estetycznej należą do tych najskuteczniejszych, ale też najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych. Precyzja pracy nowoczesnych laserów sprawia, że przy ich wykorzystaniu można wykonywać korekcje nawet na niewielkich powierzchniach ciała. W dodatku są to urządzenia niezwykle funkcjonalne, dlatego używa się ich do przeprowadzania zabiegów różnego typu. Laseroterapia sprawdza się m.in. w przypadku redukcji zmarszczek i zmian skórnych, depilacji czy nawet w odchudzaniu.

Jak podkreślają sami specjaliści medycyny estetycznej, praktycznie każdy kolejny model lasera jest jeszcze lepszy od swoich poprzedników. Zwiększa się zakres działań tych urządzeń, a także dokładność, z jaką można przeprowadzać konkretne zabiegi. Najnowsze wersje laserów odznaczają się też niewielkimi rozmiarami, co nie tylko jest komfortowe dla używających ich lekarzy, ale również dogodne dla pacjenta. Jedną z ich najważniejszych zalet jest fakt, że mniejsze lasery umożliwiają naruszanie tkanek tylko w ściśle określonym miejscu, więc do minimum redukują efekty uboczne zabiegów i ewentualne podrażnienia. To natomiast skraca czas rekonwalescencji i pozwala uniknąć niepotrzebnego bólu.

laser estetyczny

d13/bigstockphoto.com

Innym atutem nowoczesnych laserów jest możliwość zaprogramowania ich w taki sposób, by potrafiły rozpoznawać komórki skóry wymagające skorygowania. Dzięki temu fale lasera intensywniej oddziałują na tkanki, które tego wymagają, a łagodniej działają na zdrowe miejsca, niewymagające jakiejkolwiek korekcji. Pozwala to ograniczyć znieczulenie do miejscowego zastosowania maści, a rekonwalescencję do używania odpowiednich kosmetyków łagodzących.

Ze względu na potrzebę konstruowania wysokiej jakości laserów, które pozwolą na dokładną korekcję poszczególnych niedoskonałości ciała, medycyna estetyczna staje się wyzwaniem nie tylko dla samych lekarzy, ale również dla naukowców, technologów, inżynierów. Może to być furtką do kariery szczególnie dla kobiet z wykształceniem technicznym. Jest ich zdecydowanie mniej niż mężczyzn, a prace naukowe i inżynieryjne wspierające medycynę estetyczną mogą okazać się dla nich idealnym kierunkiem rozwoju zawodowego.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej