Depilacja laserowa – na co musisz uważać?

18 lutego 2016

Depilacja laserowa uważana jest za najskuteczniejszą metodę pozbywania się niechcianych włosków z dowolnych miejsc na ciele. Mimo świetnych efektów, nie każdemu polecany jest ten zabieg. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy, bo trwały sposób na pozbycie się owłosienia z dowolnych partii ciała. Dla uzyskania optymalnego efektu, potrzebnych jest zwykle kilka sesji osłabiających, a później całkowicie usuwających włosy z danego miejsca. Niestety, istnieje szereg sytuacji będących przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu.

Depilacja laserowa

fot. bigstockphoto.com

Kto nie może poddać się depilacji laserowej?

Jedną z podstawowych grup, które nie mogą korzystać z opcji usuwania włosów laserem są kobiety ciężarne. Zabiegu nie wolno też wykonywać u osób mających wszczepiony rozrusznik serca. Zdecydowanie odradza się go również tym, którzy niedawno przebyli jakąkolwiek operację. Istnieją także choroby ogólnoustrojowe, przy których nie należy przeprowadzać depilacji laserowej. Jest to cukrzyca i padaczka. Zdarzają się też przypadki, gdy można wykonać zabieg, ale nie na całym ciele. Laserem nie można traktować przerośniętych blizn, czyli tzw. bliznowców.

Poważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia jest wrażliwość na światło. Jeśli jest ona tymczasowa i wynika np. przyjmowaniem retinoidów, to zabieg wystarczy przełożyć. Podobnie jest z uszkodzeniami skóry. W razie ich wystąpienia, nie można przeprowadzić depilacji. Jeśli chodzi o schorzenia dermatologiczne, to wiele zależy od ich rodzaju, dlatego każde problemy skórne należy zdiagnozować, a o możliwości wykonania zabiegu powinien zadecydować specjalista. Nie depiluje się też skóry z licznymi przebarwieniami. Poważnym przeciwwskazaniem jest także bielactwo, łuszczyca i zapalenie skóry.

Planując poddanie się depilacji laserowej, należy na kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnować z wszelkiej depilacji, z wykonywania peelingów i z opalania. Mogłoby to doprowadzić do silnych podrażnień skóry. W pewnych przypadkach, mimo braku przeciwwskazań zdrowotnych, depilacja laserowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Na efekty nie mogą liczyć osoby o wyjątkowo jasnej karnacji i jasnym owłosieniu. Efektywność lasera jest tym większa, im więcej melaniny, czyli ciemnego barwnika jest we włosach.

Jedna odpowiedź do “Depilacja laserowa – na co musisz uważać?”

  1. Depta Mówi:

    Rzeczywiście przy depilacja laserowej trzeba uważać, można się nabawić poparzeń, ale przy wykwalifikowanym personelu wszystko powinno być w porządku.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne