Chrzan w maseczkach i w oczyszczaniu twarzy

1 lipca 2015

Chrzan jako roślina przyprawowa, lecznicza jest ostatnio bardzo doceniany w kosmetykach do twarzy: maseczkach, tonikach, preparatach do mycia i oczyszczania twarzy.

Chrzan jest znany i stosowany w wielu krajach świata. Jest naturalnym antybiotykiem działającym bez skutków ubocznych. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w leczeniu różnych chorób, jak i wykorzystuje się go do produkcji kosmetyków. Jako naturalny lek ma działanie antywirusowe, grzybobójcze, wykrztuśne, bakteriobójcze i pierwotniakobójcze. Zapobiega i łagodzi objawy wszelkich infekcji, wzmacnia odporność organizmu, niszczy wolne rodniki, pomaga w przeziębieniach, w zapaleniu płuc i oskrzeli, leczy zapalenie zatok, w leczeniu kaszlu, jako lek wykrztuśny, w leczeniu astmy, zwalcza katar, pobudza apetyt, wspomaga leczenie anemii, poprawia przemianę materii.

Chrzan w pielęgnacji skóry

fot. matka_Wariatka/bigstockphoto.com

Jest również rewelacyjnym… kosmetykiem! Minimalizuje oznaki starzenia skóry, widocznie zmniejsza i wygładza zmarszczki, czyni cerę delikatną, miękką i rozświetloną. Usuwa piegi, plamy, wszelkie przebarwienia (w tym słoneczne), wybiela i rozjaśnia skórę. Sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej lub z wypryskami, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i leczy istniejące rany. Kosmetyki z chrzanu są bardzo łatwe do wykonania w domu! W kosmetykach stosuje się często sok z korzenia chrzanu, który ma działanie odkażające, regenerujące i wybielające.

Szczególnie polecany jest do cery normalnej ze skłonnościami do przetłuszczania się i cery trądzikowej. Chrzan zawiera witaminy: A, B, B1, B2, C, E, składniki mineralne: potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, mangan, sód, cynk, siarkę, fosfor, jod, chlor, błonnik, węglowodany, tłuszcze, związki azotowe, glikozydy, flawonoidy, olejki eteryczne. Nie każdy wie, że chrzan stosowany jest też w leczeniu łysienia, a w kosmetyce używany był od pokoleń i dawał zadowalające rezultaty.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Porady kosmetyczne